Baldų kolekcijų kūrėjai akcentuoja, kad miegamojo baldai turi būti mieli akiai, šviesūs ir erdvūs, sveiki, malonūs prisilietimui, funkcionalūs bei sąlygoti jaukų kambario interjerą. Štai 5 patarimai, padėsiantys susikurti jaukų miegamojo kambario interjerą.
1) Natūralus medis ir tinkamai parinkta jo rūšis.
Natūralaus medžio miegamojo baldai – tai ramybė, harmonija, šviežumas, natūralumas bei komfortas. Praktika susiklostė taip, kad baldų gamintojai vertina skirtingų medžių medieną ir, priklausomai nuo medžiui būdingų savybių, gamybai renkasi skirtingas jų rūšis.
Natūralaus medžio miegamojo baldai – tai sveikatą puoselėjantis produktas, natūralus medis neturi sintetinių dervų, gali pasižymėti sveikatai naudingomis savybėmis. Pavyzdžiui, spygliuočių medienoje yra gausu eterinių aliejų, ji skleidžia malonų kvapą, baldai iš pušies ir eglės turi gydomųjų savybių.
Renkantis natūralaus medžio baldus svarbu pasidomėti mediena, pasitarti su gamintojais. 20 metų baldų gamybos patirtį turintys „NaturBaldai” teigia, kad gamyboje naudoja nulinės arba pirmos rūšies medieną, šios rūšys yra pačios geriausios, čia leistinos tik mažos šakos ir praktiškai nebūna sakų. Kuo geresnė mediena, tuo kokybiškesnis baldas. Pavyzdžiui, pušis ir eglė turi daug bendrų ypatumų bei reikšmingų skirtumų ypač gerai žinomų baldų gamintojams. Skirtingai nei pušies medienoje, eglėje nėra juodų sakų, jos šakutės laikui bėgant nepagelsta, išlieka gražios kakavinės spalvos, o pušinių baldų šakos bėgant laikui gelsta.
2) Medienos matmenys bei miegamojo kambario išmatavimai.
Baldai iš medžio masyvo – tai baldai iš natūralaus medžio lentų, bet ne iš klijuotų pjuvenų, drožlių ar medienos plaušo. Baldui įtakos turi medžio masyvo kokybė, lentų matmenys ir atsparumas dėvėjimui.
Renkantis medieną svarbu įvertinti medžio tūrį ir miegamojo kambario išmatavimus. Miegamojo baldai turi būti išdėstyti taip, kad kambarys atrodytų erdvus, tad svarbu išlaikyti proporcijas tarp kambario ir miegamojo baldų išmatavimų. Mažame kambariuke didelė ir masyvi lova, pavyzdžiui, iš ąžuolo masyvo, sukurs diskomforto jausmą, na o dideliame miegamojo kambaryje ne masyvūs ir estetiški baldai tiesiog prapuls. Mažam kambariui geriau rinktis baldus iš natūralaus spygliuočių ar beržo medžio masyvo.
Žmonėms, turintiems mažą kambarį, kuriame telpa tik maži natūralaus medžio miegamojo baldai, patartina miegamojo lovą gaminti su aukštu rėmu, įsigyti ilgesnes komodas ar spinteles. Aukšti baldai optiškai didina mažų kambarių vaizdą, suteikia jiems daugiau erdvumo (pav. 1).
Lova – tai pagrindinis miegamojo kambario elementas, kuo gražesnius rėmus lovai pasigaminsite, tuo turtingiau ir jaukiau atrodys kambarys. Natūralaus medžio baldų gamintojai „NaturBaldai” teigia, kad yra atviri klientų idėjoms, tereikia jomis dalintis ir galima pagaminti klieno širdžiai mielus baldus.
3) Viena miegamojo siena kaip akcentas yra ypač svarbi jaukiai atmosferai.
Patartina vieną miegamojo sieną išskirti kaip akcentą, ją nudažant, padengiant tapetais ar dekoruojant kitaip nei likusios. Miegamojo baldai iš natūralaus medžio masyvo interjere gali būti derinami su „natūralios” gamtos vaizdais, interjerui puikiai tinka vaizdai su miesto ar gamtos peizažais.
4) Svarbus elementas miegamojo kambariui – papildomas šviesos šaltinis, prigesina šviesa.
Jaukiai miegamojo kambario atmosferai vienos šviečiančios lempos nepakanka, patartinas papildomas apšvietimo šaltinis – prigesintos švieselės. Lemputėmis apšviesta natūralaus medžio miegamojo spinta – tai gudri ir jaukumo teikianti interjero detalė. Papildomas lemputes galima įrengti ant sienų ar ant lubų.
5) Natūralaus medžio spalvų tonai ir jų derinimas su miegamojo kambario interjero koloritu.
Priklausomai nuo spalvų, kurias mes suteikiame miegamojo kambariui, jis tampa šiltas ar šaltas, skatina gyvybingumą ar, priešingai, kelia apatiją. Miegamojo kambariui tinkamiausiomis laikomos šviesiai mėlynų atspalvių, žalia bei violetinė spalvos.
Interjero spalvos skirstomos į tris grupes: aktyvios, neutralios, pasyvios. Pavyzdžiui, pilka spalva (pav. 2) skatina abejingumą, šaltį bei apatiją, ji negali būti pagrindinė, jos reikšmė bei įtaka žmogui priklauso nuo kitų dominuojančių spalvų, ji tinka kaip fonas ir puikiai derinasi su kitomis spalvomis. Įdomus faktas, kad tamsių spalvų sienos mažina erdvę. Erdvumo miegamojo kambariui suteikia šviesios grindys bei sienos. Tamsių spalvų pliusas miegamojo interjerui – tai kuriama kamerinė, intymi atmosfera, dėl šios priežasties tamsios spalvos miegamajam kambariui naudojamos vis dažniau.
Miegamojo baldų iš eglės medžio masyvo kolekcijos (pav.3) kuriamos žmonėms, kurie nori kad interjere dominuotų šviesių spalvų tonai ir natūralios gamtos harmonija. Šviesūs natūralaus medžio miegamojo baldai suteikia miegamajam erdvumo, gali būti puiki atsvara tamsioms ar abuojumą keliančioms spalvoms.
Jaukumą ir harmoniją kuria visų interjero detalių visuma, svarbios net pačios mažiausios smulkmenos.
6) Miegamojo kambario baldas – spintelė prie lovos.
Spintelės prie miegamojo lovos statomos ne tik dėl funkcionalumo, jos kuria komfortabilumą. Svajojantiems apie ypatingai patogų ir jaukų miegamąjį, patartina pagalvoti apie medinių spintelių originalų dizainą, raštus (pav. 4) galbūt, net apie netradicinius sprendimus, pavyzdžiui, spintelės – pagalvės, lagaminai ir pan.
7) Maloni interjero detalė – kilimėlis.
Nepamirškite, kad rytas bus vykęs, jeigu iš lovos išlipsite ant šilto grindinio dešine koja. Patartina prie natūralaus medžio lovos patiesti kilimėlį (pav. 5), pastarasis suteiks miegamojo kambariui papildomo jaukumo.
Tikėtina, kad dauguma baldų gamintojų pripažintų, jog miegamojo kambario interjerui tinkamiausi ir sveikiausi yra natūralaus medžio miegamojo baldai. Natūralus medis interjere sparčiai populiarėjanti tendencija pasaulyje. Medis miegamojo interjerui suteikia švaros, šviežumo, natūralumo.