Kuo skiriasi e. mokymasis ir mokymasis internetu?

E. mokymasis – tai skaitmeninės medijos, pavyzdžiui, vaizdo ir teksto, naudojimas internetu ar kitais kompiuterių tinklais mokymo ir švietimo tikslais. E. mokymasis apima įvairias technologijas ir metodus, skirtus mokymui ir švietimui virtualioje klasėje. Internetiniai arba virtualūs kursai gali būti sinchroniniai arba asinchroniniai, juose gali būti naudojamos įvairios technologijos, pavyzdžiui, socialinė žiniasklaida ir kompiuterizuota komunikacija (CMC), tinklaraščiai, vikiai, podcast'ai, vaizdo įrašai, paspaudimo įrenginiai ir kiti prietaisai, kurie gali būti naudojami mokymuisi bendradarbiaujant ir refleksijai skatinti. E. mokymasis gali leisti maksimaliai išnaudoti studento laiką ir gali sumažinti toli nuo universiteto gyvenančių studentų kelionės išlaidas. Be to, jis gali leisti studentams mokytis jiems patogesniu laiku. E. mokymasis taip pat gali suteikti studentams daugiau lankstumo studijų tvarkaraštyje, todėl jie gali praleisti kurso dalis, jei mano, kad jau įsisavino medžiagą. Emokymai ir GrandPartners paslaugos.

Mokymasis internetu

MokymaiMokymasis internetu – tai platesnė sąvoka, reiškianti bet kokią nuotolinio mokymo ar lavinimo programą, kurioje nėra instruktoriaus paskaitų ar tiesioginio mokymo per vaizdo įrašą, balso pokalbius ar elektroninį paštą. Tai gali būti tiek sinchroninis, tiek asinchroninis mokymasis ir įvairūs mišrūs mokymosi formatai. Internetinis mokymasis gali būti naudojamas kaip papildoma priemonė prie tiesioginių kursų arba kaip savarankiška mokymosi patirtis. Mokymasis internetu dažnai remiasi atviru turiniu, kuris yra atviras arba prieinamas internete, arba atviraisiais švietimo ištekliais (AŠI). Jį taip pat gali palaikyti virtualios besimokančiųjų ir instruktorių bendruomenės, forumai arba mokymosi valdymo sistemos (LMS). Verslo ir vadybos mokymo kontekste mokymasis internetu dažnai vadinamas e. mokymusi 2.0, nes jis remiasi tokių technologijų, kaip internetas, intranetas ir ekstranetas, socialinė žiniasklaida, skaitmeninis bendradarbiavimas ir virtualioji realybė (VR), pagrindais. Šios technologijos pakeitė internetinio mokymosi aplinką ir siūlo naujus būdus kurti ir teikti mokymosi turinį.

E. mokymosi ir internetinio mokymosi skirtumai

Daugeliu atžvilgių e. mokymasis ir mokymasis internetu yra tarpusavyje pakeičiamos sąvokos. Abu jie reiškia skaitmeninį mokymąsi, kuris teikiamas per atstumą ir kuriam nereikia fiziškai būti klasėje ar kitoje vietoje. Tačiau šie du terminai iš esmės skiriasi. E. mokymasis – tai mokymasis, kai žinioms perteikti švietimo aplinkoje naudojamos skaitmeninės medijos, pavyzdžiui, vaizdo ir teksto įrašai. Mokymasis internetu – tai platesnė sąvoka, apimanti bet kokią nuotolinio švietimo ar mokymo programą, kurioje nėra instruktoriaus paskaitų ar tiesioginio mokymo per vaizdo įrašą, balso pokalbį ar elektroninį paštą.

Sinchroninis mokymasis

Sinchroninis mokymasis vyksta tada, kai studentai prisijungia tuo pačiu metu, kad galėtų dalyvauti internetinėse diskusijose ir kitoje kurso veikloje.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *