Mokesčiai dirbant pagal individualią veiklos pažymą. Jeigu dirbate pagal individualią veiklą, jums turėtų būti įdomu, ką teisininkai pataria jums ir jūsų darbo atvejui. Kokius mokesčius reikėtų mokėti ir kaip juos skaičiuoti? Paprastai mokesčių konsultacijos yra mokamos, nebent priklausote profesinėms sąjungoms ar kitokioms sąjungoms, kur dirba ir teisininkai, teikiantys tas konsultacijas nemokamai bei kitaip. Ką reikėtų žinoti, norint dirbti pagal individualią veiklą?
Tinkamai išsirinkite savo veiklos rūšį
Vien jau planuojant užregistruoti individualią veiklą, verta iškart tinkamai išsirinkti veiklos rūšį. Teisininkai pataria niekada dėl to nesukčiauti, nes jeigu tik kada krisite kam į akiratį, nieko nuspėti nepavyks. Sakoma, kad paprastai žmonės nebent būna linkę rinktis tokias veiklas, kad galėtų nuslėpti mokesčius. Tačiau visgi mokesčių slėpimas neturėtų būti jūsų atspirties taškas, planuojant savo veiklą. Tad ar jūs laisvasis darbuotojas, ar ne, pasirinkite sąžiningai, vėliau dėl to nekils problemų. Jeigu neaišku, kaip sumokėti mokesčius ir kokia jūsų turėtų būti pasirinkta veiklos rūšis, visada padėti gali ir mokesčių konsultacijos.
Prašymą galima pateikti internetu
Puiki naujiena, jog dabar tokio tipo prašymą kaip dėl individualios veiklos pradėjimo ar nutraukimo, galite pateikti labai paprastai, tiesiog internetu. Tai nuostabu, nes dar prieš keletą metų žmonėms tekdavo važiuoti į Sodrą ir mokesčių inspekciją bei ten atlikti savo popierių pildymus. Tokia kelionė trunka ilgai, o galiausiai į ją atvažiavus, dar tenka ir sėdėti eilėse. Kaip žinia, biurokratiniai reikalai paprastai stumiasi lėčiausiai, tad tikrai šaunu, kad tokio tipo prašymą galima pateikti internetu, kad jau yra tai prisitaikę prie šių laikų.
Veskite mokesčių skaičiuoklę
Kai jau pradėsite dirbti pagal individualią veiklą, pasinaudokite kuria nors internete esančia skaičiuokle ir paprastai bei greitai apskaičiuokite savo mokesčius. Jų apskaičiavimas ir mokėjimas leis jums ramiai suprasti, kokias sumas jūs iš tiesų uždirbsite, o kokias atiduosite mokesčiams.
Turėkite atskirą sąskaitą
Paprastai standartiškai nuo kiekvienos gautos sumos jūs turėsite sumokėti įvairius mokesčius. Jie bus mokami kartą metuose, gegužės arba balandžio mėnesį. Tačiau jūs turėsite tų pinigų neišleisti, kai tik juos gausite. Mokesčiams teks kaupti atskirai. Tad visada turėkite tai omeny, kad tie pinigai, kurie atidedami mokesčiams, neturėtų būti laikomi naudojimui. Pravartu tiesiog atsidaryti naują sąskaitą, ir ten kaskart persivesti sau mokesčius, kuriuos laikui bėgant galėsite sumokėti. Taip pat galėsite, jeigu labai reikės, kartais iš savęs pasiskolinti.